Vladika Jovan posjetio je Pakru i Bijelu

11061227_1631283137105569_2272661014005202804_n

U sklopu redovnih kanonskih posjeta hramovima u obnovi, parohijama i Manastirima naše Eparhije, Njegovo Preosveštenstvo vladika Jovan posjetio je danas 30. aprila Svetoblagoveštenjski Manastir Pakru i manastirski Metoh, hram Svetog Arhangela Gavrila u Bijeloj.
Nastojatelj Manastira jeromonah Dimitrije, upoznao je vladiku sa dosadašnjim realizovanim radovima na raščišćavanju manastirskog dvorišta i konaka, kao i sa planovima obnove paraklisa Svetog Nikolaja Mirlikijskog koji se nalazi iznad Manastira u manastirskom groblju. Otac Dimitrije dobio je i blagoslov da započne izgradnju krstionice u rijeci Pakri koja protiče pored Manastira.
Po pitanju Metoha i hrama Svetog Arhangela Gavrila, Preosvešteni vladika predložio je sazivanje sjednice odbora za obnovu, da se detaljno iznesu planovi i mogućnosti kojima se raspolaže po tom pitanju, te da se što prije krene sa prvim fazama obnove. Hram je bez krova i na tome bi najprije trebalo poraditi kako bi isti bio osposobljen za bogoslužbene potrebe.
Parohijski dom je osposobljen elementarnim potrebama za život, tako da je obnova hrama sada na prvom mjestu.

Foto-galerija