Učenici Vojne gimnazije iz Beograda posjetili Pakrac i Jasenovac

Na praznik Svetih apostola Filimona, Arhipa i Apfije i Svete mučenice Kilikije, u subotu 5. decembra ove godine u Sabornom hramu Svete Trojice u Pakracu, služena je sveta Liturgija i četrdesetodnevni pomen blaženopočivšem Mitropolitu dabrobosanskom Nikolaju.

Nakon svete Liturgije, u pratnji svojih duhovnika prečasnih jereja Jovana Babića i Nemanje Petrovića, Saborni hram i Vladičanski dvor posetila je grupa učenika Vojne gimnazije i Vojne akademije iz Beograda. S blagoslovom Njegovog Preosveštenstva Vladike pakračko-slavonskog gospodina Jovana, poklonike su dočekali protojerej-stavrofor Đorđe Teodorović, paroh pakrački, i protođakon Milan Tomašević.

Prenoseći blagoslove Preosveštenog vladike i iskazujući dobrodošlicu u prestoni grad naše Episkopije, prota Đorđe je upoznao poklonike sa stanjem i životom naše zajednice, kao i sa istorijatom i tokovima obnove Sabornog hrama i Vladičanskog dvora.

Zahvalivši se na prijemu, poklonici su u popodnevnim časovima posjetili i manastir Jasenovac, gdje su sa svojim sveštenicima, nakon upoznavanja sa istorijatom manastira, odslužili molitveni kanon Svetim Novomučenicima Jasenovačkim, a zatim su posjetili i Spomen-područje u Donjoj Gradini.