Svetosavska akademija u Novoj Gradišci

1S blagoslovom Njegovog Preosveštenstva vladike Pakračko-slavonskog g. Jovana, prva u nizu ovogodišnjih svetosavskih akademija u našoj Episkopiji, i druga po redu nakon sedamdeset i pet godina u parohiji Novogradiškoj, održana je u nedjelju 22. januara u prostorijama Crkvene opštine u Novoj Gradišci.

Nakon otpojane himne prvom srpskom Arhiepiskopu i prosvjetitelju Savi, pozdravno slovo održao je Preosvešteni vladika g. Jovan, naglasivši i temu ovogodišnjih akademija, spomen na osam vijekova od autokefalnosti Srpske Pravoslavne Crkve. Uz veliku blagodarnost profesorici Radani Stanišljević koja je osmislila cijeli program ove akademije, i ovogodišnju svečanost pripremili su i ukrasili Gradiščani iz Republike Srpske kao dar vjernom narodu iz Nove Gradiške i sestrinske Slavonije. Svojim nastupima kulturno-umjetnički program upriličili su gradski djevojački hor „Lira“ iz Gradiške sa solistima Teodorom Čikić, Miroslavom Vukovićem i Ivanom Topićem, kao i glumci Draško Vidović i Admir Mešić. Ovogodišnjoj svečanosti, sa svojim saradnicima prisustovali su gospođa Vesna Đapić, dogradonačelnica Nove Gradiške, i gospodin Zoran Adžić, načelnik opštine Gradiška u Republici Srpskoj.