Sјednica EUO Eparhije Slavonske

1Nakon svete Liturgije koju je po blagoslovu Njegovog Preosveštenstva vladike Pakračko-slavonskog g. Jovana o prazniku Svetog mučenika Evstatija i Svetog Gavrila patrijarha srpskog, u ponedjeljak 26. decembra ove godine u paraklisu Blagovještenja Presvete Bogorodice u Pakracu služio jerej Ognjen Tendžerić paroh Novogradiški, u sali Vladičanskog dvora održana je četvrta ovogodišnja redovna sjednica Eparhijskog upravnog odbora naše Episkopije.

U prisustvu svih članova, nakon pročitane molitve i pozdravne besjede predsjedavajućeg – Preosveštenog vladike g. Jovana, ovo Upravno tijelo razmatralo je o redovnim temama iz života i rada naše Episkopije i područnih Crkvenih opština i parohija. Naročit akcenat stavljen je na predmet ponude lokacijskog zemljišta za podizanje hrama u Novoj Gradišci, kao i ostalih pitanja oko zemljišno-pravnih predmeta i postupaka koji se vode sa nadležnim državnim institucijama oko povrata crkvene imovine. Usvojeni prijedlozi i odluke ove sjednice, nakon iste proslijeđeni su Patrijaršijskom upravnom odboru Srpske Pravoslavne Crkve u Beogradu na dalji blagoslov i odobrenje.