Rukoproizvođenje i posjeta Virovitičkoj parohiji

2Na praznik Svetog sveštenomučenika Elevterija i Prepodobnog Pavla, u srijedu 28. decembra ove godine, Episkopija Pakračko-slavonska dobila još jednog klirika, budućeg sabrata i sveštenoslužitelja, gospodina Đorđa Ostojića, diplomiranog teologa i vjeroučitelja iz Beograda.

Tom prilikom sa vjernim narodom i uz sasluženje jereja Ognjena Tendžerića i protođakona Milana Tomaševića, u paraklisu Blagovještenja Presvete Bogorodice u Pakracu, na početku svete Liturgije Njegovo Preosveštenstvo vladika g. Jovan rukoproizveo je brata Đorđa Ostojića u čin čteca i ipođakona, poučivši ga o sveštenoj tajni služenja Bogu koju će uskoro primiti blagoslovom svog Arhijereja.

U popodnevnim časovima Preosvešteni vladika Jovan posjetio je parohiju Virovitičko-gaćišku i tom prilikom u pratnji nadležnog paroha jereja Jovice Gačića obišao radove na obnovi hrama Rođenja Presvete Bogorodice u Gaćištu gdje je u toku popravka dotrajalog plafona i postavljanje novog poda.

Nakon Gaćišta, vladika je posjetio i nedovršeni hram Svetog velikomučenika Pantelejmona u Gradini kod Virovitice. Ovaj hram podignut je četrdesetih godina, pred početak Drugog svjetskog rata tokom koga je uništen. Gradnja novog hrama u ovom selu započeta je ponovo krajem osamdesetih, podignuti su samo zidovi koji i danas stoje, a nastavak gradnje planiran je u skorije vrijeme.