Rukopoloženje novog sveštenoslužitelja Episkopije slavonske

35U nedjelju pred praznik Roždestva Hristovog – Božić u kojoj naša Sveta Crkva proslavlja spomen Svetih Otaca i Svetog mučenika Bonifatija, 1. januara ove godine u hramu Rođenja Presvete Bogorodice u Batajnici, sa sveštenim klirom i vjernim narodom svetu Arhijerejsku Liturgiju služili su Preosveštena gospoda Episkopi Sremski Vasilije i Pakračko-slavonski Jovan.

U molitvenoj radosti ovog Evharistijskog slavlja naša Sveta Crkva tom prilikom dobila je i dva nova poslanika u Vinogradu Gospodnjem. Blagovoljenjem i sveštenom desnicom Preosveštenog vladike Sremskog g. Vasilija dostojni đakon Branislav Jovanović rukopoložen je u čin prezvitera, a sveštenom desnicom Preosveštenog vladike g. Jovana, dostojni ipođakon Đorđe Ostojić, novi sabrat sveštenog klira naše Bogočuvane Episkopije Pakračko-slavonske rukopoložen je u čin đakona.

Zablagodarivši na ovoj velikoj duhovnoj radosti, sabratu i Episkopu g. Jovanu, sveštenom kliru naše dve sestrinske Episkopije i vjernom narodu, na bratski uznijetim svetim molitvama Gospodu u ove dane kada se spremamo da dočekamo svijetlo Rođenje Spasitelja našeg Isusa Hrista, sa molitvama da predstojeće praznične dane dočekamo u radosti i s Božijim blagoslovom, okupljene vjernike prigodnom besjedom pozdravio je Proesvešteni vladika Vasilije.

Na kraju svoje besjede, kao znak očinske ljubavi i priznanja za dugogodišnji pastirski rad, za djela koja krase jednog uzornog sveštenoslužitelja, nekadašnjeg paroha Pakračkog a danas sabrata sveštenog klira Episkopije Sremske i starješinu hrama Rođenja Presvete Bogorodice u Batajnici – protojereja Spomenka Grujića, Preosvešteni vladika Vasilije odlikovao je dostojanstvom nošenja naprsnog krsta – najvećeg priznanja kojim naša Sveta Crkva odlikuje zaslužne sveštenike.

Po svršetku svete Liturgije, u prostorijama parohijskog doma, trudom starješine, bratstva i vjernika ovog svetog hrama, prisutnima je uz prijatno druženje i ugodne razgovore upriličena i trpeza ljubavi.