Praznik Začeća Svete Ane i posjeta gradonačelnice Grada Pakraca

5Praznik Začeća Svete Ane molitveno je proslavljen u Episkopiji Pakračko-slavonskoj. Tim povodom svetu Arhijerejsku Liturgiju u Manastiru Uspenja Svete Ane služio je Preosvešteni vladika Pakračko-slavonski g. Jovan.

Vladiki su sasluživali protojerej-stavrofor Dragan Antonić, paroh Okučanski, protojerej Aleksandar Bjelić, paroh Požeški, jerej Jovica Gačić, paroh Virovitičko-gaćiški i jerej Ognjen Tendžerić, paroh Novogradiški.

Po pričešću vjernih, osveštan je slavski kolač i žito. Nakon svete Liturgije vladika je proveo vrijeme sa sveštenstvom i vjernim narodom u manastirskom konaku.

U toku dana Preosveštenog vladiku posjetila je obnašateljica dužnosti gradonačelnika Grada Pakraca gospođa Anamarija Blažević u pratnji zamjenika gradonačelnika gospodina Gorana Labusa. Vladika je uvažene goste poveo u obilazak Sabornog hrama Svete Trojice i Vladičanskog dvora. U toku ugodnog razgovora vladika Jovan upoznao je uvažnu gradonačelnicu sa procesom obnove svetinja Episkopije Pakračko-slavonske, naročito Sabornog hrama i Vladičanskog dvora, te sa predstojećim planovima za budućnost i dalje uređenje, te su razmatrana pitanja zajedničkih interesa i mogućnost buduće saradnje.