Praznik Svetog oca Nikolaja u Episkopiji Pakračko-slavonskoj

1Na sam praznik Svetog Nikolaja vladika Jovan služio je svetu Arhijerejsku Liturgiju u sveštenoj obitelji Orahovačkoj u Manastiru Orahovici uz sasluženje protosinđela Pavla (Radusinovića).

Manastirski hram posvećen je prenosu moštiju Svetog oca Nikolaja. Nakon pričešća vjernih osveštani su slavski kolači i žito, a po svetoj Liturgiji vladika je obišao izvedene radove postavljanja stolarije odnosno uređenja prostora buduće kapele. Vladika je posjetio i protojereja Dragana Gaćešu, paroha Slatinskog koji sa porodicom proslavlja Svetog Nikolaja te je osveštao slavski kolač i žito. U povratku za Pakrac vladika je posjetio i protojereja-stavrofora Luku Bosanca, paroha Daruvarskog te odslužio pomen novopredstavljenoj sluškinji Božijoj Nevenki Bosanac, supruzi oca Luke koja se iznenada upokojila.