Posjeta hramovima u Obradovcima i Gazijama

3U toku redovnih posjeta i obilaska parohija Episkopije, Episkop Pakračko-slavonski g. Jovan posjetio je u srijedu, 14. decembra ove godine, hramove u Obradovcima i Gazijama.

Preosveštenog vladiku u Obradovcima dočekali su nadležni paroh protojerej-stavrofor Jovan Šaulić, nastojatelj Manastira Orahovice protosinđel Pavle (Radusinović) i Arhijerejski namjesnik Drugog arhijerejskog namjesništva Episkopije Pakračko-slavonske, protojerej Dragan Gaćeša.

Vladika Jovan upoznat je sa prilikama oko obnove hrama Prepodobne majke Paraskeve, inače metoha Manastira Orahovice, s time i šta je do sada učinjeno oko uređenja postojećih zidova i okoline, kao i sa prilikama oko povrata crkvene imovine u samom mjestu. Istorijski je zanimljivo da je u Obradovcima u Drugom svjetskom ratu bila i jedna od ekonomija logora u Jasenovcu.

Vladika je obišao i hram Svete Trojice u Gazijama, koji ima status kulturnog dobra i koji se obnavlja sredstvima Ministarstva kulture Republike Hrvatske. Na istom je do sada uređen novi krov, urađena je i drenaža, a predstoji uređenje unutrašnjosti i fasade.