Posjeta delegacije iz Republike Srbije

1Dana 23. decembra ove godine, Episkopiju Pakračko-slavonsku posjetila je uvažena delegacije iz Republike Srbije.

Članovi delegacije bili su gospodin Aleksandar Vulin, ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Republike Srbije, gospodin Goran Vesić, menadžer Grada Beograda, gospodin Nenad Dragović, v.d. direktora Doma omladine, gospodin Dragan Ambrozić, odgovorni urednik programa Doma omladine iz Beograda. Delegaciji se priključila i Njena Ekselencija gospođa Mira Nikolić, ambasador Srbije u Republici Hrvatskoj.

Povod posjete bila je donacija knjiga Biblioteci Episkopije Pakračko-slavonske, četiri stotine naslova koji su prikupljeni u saradnji Doma omladine iz Beograda i kompanije Novosti.

Ministar Vulin priložio je novi kompjuter za potrebe Biblioteke. Uvažene goste dočekao je Preosvešteni Episkop Pakračko-slavonski g. Jovan, te ih poveo u obilazak Sabornog hrama Svete Trojice u Pakracu. Vladika je goste upoznao sa istorijatom Episkopije te aktualnim procesima obnove i planovima za budućnost. Nakon hrama uslijedio je obilazak brda vladičanskih vinograda, na vrhu kojeg je postavljen krst Svetog Jovana Vladimira, koji je osveštan 10. septembra ove godine, o hiljadugodišnjici končine svetog Jovana Vladimira i osveštanja obnovljenog južnog krila Bladičanskog dvora.

Uvaženi gosti izrazili su zadovoljstvo dolaskom u Pakrac i trudom nakon akcije prikupljanja knjiga, te izrazili spremnost za dalju pomoć u obnovi Biblioteke i aktivnosti Episkopije. Nakon toga vladika je poveo goste u Vladičanski dvor, upoznajući ih sa obnovom, važnosti istog te budućim aktivnostima koje će svoju osnovu imati upravo u obnovi Biblioteke Episkopije Pakračko-slavonske.