Nedjelja praotaca i praznik Materica u Pakracu

4U drugu nedjelju pred praznik Roždestva Hristovog – Božić, a u dvadeset i sedmu nedjelju po Pedesetnici, o prazniku Svetih Praotaca i Prepodobnog Spiridona Čudotvorca, 25. decembra ove godine u paraklisu Blagovještenja Presvete Bogorodice – u kapeli Vladičanskog dvora, svečano je proslavljen najveći hrišćanski praznik majki i žena – praznik Materica.

Tom prilikom, uz sasluženje paroha Pakračkog protojereja-stavrofora Đorđa Teodorovića, sa gostima i vjernim narodom svetu Liturgiju služio je Njegovo Preosveštenstvo vladika Pakračko-slavonski g. Jovan. Čestitajući ovaj praznik i pojašnjavajući riječi pročitanih odjeljaka iz Svetog Pisma, arhipastirskom besjedom o značaju hrišćanskog posta i podviga u sledovanju Hristovih zapovjesti, okupljenim vjernicima obratio se Preosvešteni vladika. Nakon udijela u Svetim Darovima, po svršetku svete Liturgije, vladika je sa vjernicima i klirom Episkopije još neko vrijeme proveo u ugodnim razgovorima i prijatnom druženju u prostorijama Vladičanskog dvora.