Navečerje praznika Svetog oca Nikolaja u Pakracu

1Praznik Svetog oca Nikolaja molitveno je proslavljen i u Episkopiji Pakračko-slavonskoj, a posebnu radost praznika učinilo je okupljanje djece iz Pakraca i okoline.

U navečerje praznika u Sabornom hramu Svete Trojice Preosvešteni vladika Pakračko-slavonski g. Jovan osveštao je slavski kolač i žito dijeleći prazničnu radost sa okupljenom djecom i njihovim roditeljima. Vladika je pozdravio sabrane, čestitajući praznik, govoreći o istom i važnosti učešća u životu Crkve, posebno pozdravljajući sabranu djecu.

U organizaciji Vijeća srpske nacionalne manjine Grada Pakraca pripremljeni su pokloni za djecu koje je vladika podijelio. Djeci koja pohađaju nastavu vjeronauke u Osnovnoj školi Pakrac vladika je poklonio knjigu sa posvetom. Nakon obreda djeca su sa roditeljima prešla u vladičanski dvor i učestvovala u programu koji je za njih pripremljen.