Episkop Georgije posjetio Episkopiju Pakračko-slavonsku

03Na praznik Svetih Atanasija Velikog i Maksima Arhiepiskopa srpskog, u utorak 31. januara ove godine, Episkopiju Pakrčko-slavonsku i manastir Rođenja Svetog Jovana Krstitelja u Jasenovcu posjetio je Njegovo Preosveštenstvo umirovljeni Episkop Kanadski g. Georgije.

U ime domaćina, Preosveštenog vladike g. Jovana, Episkopa Georgija u manastiru su dočekali protojerej-stavrofor Đorđe Teodorović paroh Pakrački i nastojateljica manastira mati Serafima sa sestrinstvom. Po obilasku Jasenovačke svetinje i poklonjenju moštima Svetih Novomučenika, otac Đorđe i mati Serafima su detaljnije upoznali vladiku Georgija sa životom ove sveštene obitelji, njenom obnovom i daljim planovima oko uređenja manastira i njegovog imanja.

Nakon Jasenovca, vladika Georgije je posjetio i Pakrac – prestoni grad naše Episkopije, gdje je obišao Vladičanski dvor, Saborni hram Svete Trojice i paraklis Blagovještenja Presvete Bogorodice – kapelu Vladičanskog dvora, tokom čega je bio u prilici i da se osvjedoči u tok digitalizacije rukopisnih knjiga Eparhijske biblioteke.