Božić u Pakracu

11Najradosniji hrišćanski praznik, Rođenje Bogomladenca Hrista – Božić, sa vjernim narodom, monaštvom i sveštenim klirom molitveno je proslavljen u subotu 7. januara ove godine u svim hramovima naše Episkopije.

Sa vjernicima Pakračke parohije i sa gostima, uz sasluženje protojereja-stavrofora Đorđa Teodorovića, i đakonâ Đorđa Ostojića i Mlana Tomaševića, svetu Arhijerejsku Liturgiju u Sabornom hramu Svete Trojice, nakon praznične jutrenje, služio je Njegovo Preosveštenstvo vladika Pakračko-slavonski g. Jovan.

Na samom početku svete Liturgije, u prvi stepen sveštene službe – u čin čteca, Preosvešteni vladika rukoproizveo je novog klirika naše Episkopije, apsolventa Bogoslovskog fakulteta g. Milana Jovića, poučivši ga predstojećoj velikoj božanskoj Tajni služenja Svetoj Crkvi.

Nakon pričešća Svetim Darovima u kojim su udijel uzeli skoro svi okupljeni, po svršetku svete Liturgije pročitana je Božićna poslanica oca i Prvojerarha naše Pomesne Crkve – Patrijarha srpskog g. Irineja. Dijeleći sa nama radost Rođenja Hristovog, ovom prazničnom Evharistijskom slavlju prisustvovao je i dr Jasmin Milić – biskup protestantske reformirane kršćanske crkve u Republici Hrvatskoj. Nakon svete Liturgije, u prostorijama Vladičanskog dvora u Pakracu, uz posluženje i praznično druženje vjernika sa Preosveštenim vladikom Jovanom, za goste je uslijedio i Božićni prijem.