Arhijerejska Liturgija u Novoj Gradišci

3Praznik Obrezanja Gospoda Isusa Hrista i praznik Svetog Vasilija Velikog – Arhiepiskopa Kesarije Kapadokijske, molitveno su proslavljeni u subotu 14. januara ove godine u hramu Svete Trojice u Novoj Gradišci.

Sa vjernim narodom i uz sasluženje nadležnog paroha oca Ognjena Tendžerića i protođakona Milana Tomaševića, svetu Arhijerejsku Liturgiju i moleban za blagoslov nastupajuće godine Gospodnje, tom prilikom služio je Njegovo Preosveštenstvo vladika Pakračko-slavonski g. Jovan.

Čestitajući najprije praznik, i poučavajući o Starozavjetnom zakonu obrezanja, zatim o velikom Jerarhu Crkve Hristove – Svetom Vasiliju Velikom, o njegovom životu i djelima, kao i o danima koje Crkva i narod drže za početak novog ljeta Gospodnjeg, po pročitanim odjeljcima iz Svetog Pisma Arhipastirskom besjedom okupljenim vjernicima obratio se Preosvešteni vladika.

Nakon pričešća Svetim Darovima u kojima su udio uzeli svi okupljeni, po svršetku svete Liturgije, vladika je još jednom sveštenom kliru i svim vjernicima naše Episkopije poželio srećnu i blagoslovenu predstojeću godinu Gospodnju.