Владика Јован посјетио Стари Слатник и Славонски Кобаш

Његово Преосвештенство Владика пакрачко-славонски г. Јован посјетио је у понедјељак 9. новембра ове године Храм Светог мученика кнеза Лазара и парохијски дом у Старом Слатнику. Овај храм до темеља је срушен 1941. године. Богослужбени предмети, црквене књиге и архива том приликом су уништени.

Нова црква изграђена је 1985. године, а у љето 1991. поново је уништена. Спомен-плоча са именима пострадалих од 1941–1945. године такође је уништена 12. новембра 1991. године. Парохијски дом је девастиран током рата деведесетих година.

Преосвештени владика посјетио је тог дана и Храм Светог великомученика Георгија и парохијски дом у Славонском Кобашу. Овај храм подигнут је 1779. године. Први иконостас који је красио храм, осликан је 1801. године. Црква је срушена 1941. године и том приликом уништене су све црквеноумјетничке драгоцјености. Нови храм подигнут је 1962. године, а миниран је у јесен 1993. године. Од ове светиње остали су само зидови.