Sveti Jovan Krstitelj – krsna slava Vladike Jovana

7Praznik Sabora Svetog Jovana Krstitelja – Jovanjdan, i krsna slava Njegovog Preosveštenstva vladike Pakračko-slavonskog g. Jovana, molitveno su proslavljeni u petak 20. januara u Pakracu.

Sa vjernicima parohije Pakračke, sa sestrinstvom manastira Jasenovac, i uz sasluženje protojereja-stavrofora Đorđa Teodorovića i protođakona Milana Tomaševića, svetu Liturgiju u paraklisu Blagovještenja Presvete Bogorodice – u kapeli Vladičanskog dvora tom prilikom služio je Preosvešteni vladika Jovan.

Poučavajući o pročitanim odjeljcima iz Svetog Pisma, o Hristu koji dolazi u svijet i započinje svoju misiju, o riječima Svetog apostola Pavla koji nam govori o Svetoj Tajni krštenja, i o Duhu Svetom koji obitava u Crkvi i kojim se savršavaju sve Svete Tajne Crkve Hristove, okupljene vjernike pastirskom besjedom pozdravio je Preosvešteni vladika.

Po svršetku svete Liturgije, u slavu Božiju a u čast i spomen Svetog Jovana Krstitelja, osveštanje slavskog kolača i žita obavio je protojerej-stavrofor Đorđe Teodorović.