Praznik Svetog Save proslavljen u Okučanima

28Praznika Svetitelja Save – prvog Arhiepiskopa i prosvjetitelja srpskog, molitveno je proslavljen u petak 27. januara u svim hramovima naše Episkopije. Sa vjernim narodom i gostima, sa sestrinstvom manastira Jasenovac i sveštenim klirom, uz sasluženje jereja Kirila Tatarke paroha iz Miškolca kod Budimpešte, jereja Ognjena Tendžerića paroha Novogradiškog i protođakona Milana Tomaševića, svetu Arhijerejsku Liturgiju tom prilikom u hramu Svetog velikomučenika Dimitrija u Okučanima služio je Njegovo Preosveštenstvo vladika Pakračko-slavonski g. Jovan.

Nakon pričešća Svetim Darovima u kojim su udio uzeli skoro svi okupljeni, naročito mladi Svetosavci, blagoslovom vladike Jovana oci su u slavu Božiju a u čast i spomen Svetog Save sa vjernim narodom i djecom osveštali slavski kolač i žito, a zatim su upriličene tradicionalne svetosavske recitacije.

Blagodareći trudu i ljubavi naše braće i sestara iz Slovenije, porodice Radmanović iz Kanade, preduzeća „Venera d.o.o.“ i sabranja Baštionik iz Banje Luke, i ove godine mladim Svetosavcima podjeljeni su Svetosavski pokloni. Ovom prilikom djeci i okupljenim vjernicima podijeljen je i dječji časopis Svetosavsko Zvonce – dar urednika gospođe Radmile Mišev i redakcije ovog lista na čelu sa g. Dimitrijem Stikićem.